Läkemedelsinformation

Styrelse

Ordförande – Kia Rönngard Roccia AB, kia@roccia.se
Vice Ordförande – Andrea Åhlin Frisq, andrea.ahlin@frisq.se
Ledamot – Lars Dagerholt, Läkemedelsverket, lars@work.se
Ledamot – Görel Skogsmo, Abbvie, gorel.skogsmo@abbvie.com
Ledamot – Ann Maliniak, ann.maliniak@gmail.com
Ledamot – Elisabeth Helgesson, Kronans Apotek, elisabeth.helgesson@kronansapotek.se
Ledamot – Jesper Hessius, Läkare o Apputvecklare, hessius@me.com
Ledamot – Catharina Claesson, Apotek Hjärtat, catharina.claesson@apotekhjartat.se
Ledamot – Anna Wessling, LIF, anna.wessling@lif.se
Ledamot – Anne Carlsson, Reformklubben, anne.carlsson@reformklubben.com
Ledamot – Kerstin Sundell, kerstin.sundell1@gmail.com
Ledamot – Stina Sandberg, stina.sandberg123@gmail.com
Ledamot – Lisa Lange, lisa.lange@frisq.se
Ledamot – Ynette Gustavsson, Ynette.Gustavsson@kronansapotek.se
Sekreterare – Sol Skärdin, Studentrepresentant, solska09@gmail.com
Adjungerad – Ingrid Helander, ingrid.helander@lakemedelsvarlden.se
Adjunggerad Support – Vakant
Valberedning – Tobias Vestergren, Tobias.vestergren@reformact.se

Kontakt

Kia Rönngard, ordförande
kia@roccia.se

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
29 aug
2019
aug
29
Mellan Skylla och Karybdis – om råttgift, oxdödare och hjärtmedicin
Farmakognosi
1UppsalaFarmakognosi
3 sep
2019
sep
03
Könsaspekter på stress och psykisk ohälsa
Norra Mälarkretsen
UppsalaNorra Mälarkretsen
10 sep
2019
sep
10
Svenska giftiga svampar och svampförgiftningar
Farmakognosi
1StockholmFarmakognosi