Läkemedelsinformation

Styrelse

Ordförande – Kia Rönngard, Roccia AB, kia@roccia.se
Ledamot – Andrea Åhlin, Frisq, andrea.ahlin@frisq.se
Ledamot – Lars Dagerholt, Läkemedelsverket, lars@work.se
Ledamot – Görel Skogsmo, Abbvie, gorel.skogsmo@abbvie.com
Ledamot – Ann Maliniak, ann.maliniak@gmail.com
Ledamot – Elisabeth Helgesson, Kronans Apotek, elisabeth.helgesson@kronansapotek.se
Ledamot – Kerstin Sundell, kerstin.sundell1@gmail.com
Ledamot – Elin Karlsson, elin.karlsson@slf.se
Ledamot – Ynette Gustavsson, Ynette.Gustavsson@kronansapotek.se
Ledamot – Studentrepresentant, Yllka Rama, yllkarama@hotmail.se
Ledamot – Anne Carlsson, anne.carlsson@reformklubben.com

Adjungerad – Katarina Ahlskog, Läkemedelsakademin Katarina.ahlskog@lakemedelsakademin.se

Valberedning Sammankallande – Vakant

Kontakt

Kia Rönngard, ordförande
kia@roccia.se

Kalendarium

Apotekarsocietetens aktuella aktiviteter

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
4 nov
2020
nov
04
The 4th Annual Nordic precision medicine forum co-located with Nordic AI in medicine and healthcare forum
2Stockholm
7 dec
2020
dec
07
IF:s stiftelses 50-årsjubileum
Stockholm
24 okt
2021
okt
24
HUPO World Congress 2021 Stockholm
5Stockholm