Läkemedelsinformation

Styrelse

Ordförande – Kia Rönngard, Roccia AB, kia@roccia.se
Ledamot – Andrea Åhlin, Frisq, andrea.ahlin@frisq.se
Ledamot – Lars Dagerholt, Läkemedelsverket, lars@work.se
Ledamot – Görel Skogsmo, Abbvie, gorel.skogsmo@abbvie.com
Ledamot – Ann Maliniak, ann.maliniak@gmail.com
Ledamot – Elisabeth Helgesson, Kronans Apotek, elisabeth.helgesson@kronansapotek.se
Ledamot – Kerstin Sundell, kerstin.sundell1@gmail.com
Ledamot – Elin Karlsson, elin.karlsson@slf.se
Ledamot – Ynette Gustavsson, Ynette.Gustavsson@kronansapotek.se
Ledamot – Studentrepresentant, Yllka Rama, yllkarama@hotmail.se
Sekreterare – Sol Skärdin, Studentrepresentant, solska09@gmail.com

Adjungerad – Katarina Ahlskog, Läkemedelsakademin Katarina.ahlskog@lakemedelsakademin.se

Valberedning Sammankallande – Vakant

Kontakt

Kia Rönngard, ordförande
kia@roccia.se

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
27 jan
2020
jan
27
3D-skrivna läkemedel – fiktion eller verklighet?
Regulatory Affairs
StockholmRegulatory Affairs
27 jan
2020
jan
27
3D-skrivna läkemedel – fiktion eller verklighet? Online
Regulatory Affairs
1OnlineRegulatory Affairs
30 jan
2020
jan
30
Antibiotikaresistens och infektioner
Gävleborgs-Dala kretsen
FalunGävleborgs-Dala kretsen