Läkemedelsinformation

Styrelse

Ordförande – Kia Rönngard Roccia AB, kia@roccia.se
Vice Ordförande – Andrea Åhlin Frisq, andrea.ahlin@frisq.se
Ledamot – Lars Dagerholt, Läkemedelsverket, lars@work.se
Ledamot – Görel Skogsmo, Abbvie, gorel.skogsmo@abbvie.com
Ledamot – Ann Maliniak, ann.maliniak@gmail.com
Ledamot – Elisabeth Helgesson, Kronans Apotek, elisabeth.helgesson@kronansapotek.se
Ledamot – Jesper Hessius, Läkare o Apputvecklare, hessius@me.com
Ledamot – Catharina Claesson, Apotek Hjärtat, catharina.claesson@apotekhjartat.se
Ledamot – Anna Wessling, LIF, anna.wessling@lif.se
Ledamot – Anne Carlsson, Reformklubben, anne.carlsson@reformklubben.com
Ledamot – Kerstin Sundell, kerstin.sundell1@gmail.com

Ledamot – Stina Sandberg, ny ledamot 2019
Ledamot – Lisa Lange, ny ledamot 2019
Ledamot – Ynette Gustavsson, ny ledamot 2019

Sekreterare – Sol Skärdin, Studentrepresentant,solska09@gmail.com
Adjungerad – Frida Wallentin, Apotekarsocieteten, frida.wallentin@apotekarsocieteten.se

Valberedning

Sammankallande – Ledamot – Tobias Vestergren, Reformklubben, tobias.vestergren@reformact.se
Ledamot –  Vakant

Kontakt

Kia Rönngard, ordförande
kia@roccia.se

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
18 dec 2018dec
18
GDPR – Vad gäller för kliniska studier och den enskilda patienten?
Kliniska studier
StockholmKliniska studier
18 dec 2018dec
18
GDPR-Vad gäller för kliniska studier och den enskilda patienten? Göteborg
Kliniska studier
GöteborgKliniska studier
18 dec 2018dec
18
GDPR-Vad gäller för kliniska studier och den enskilda patienten? LUND
Kliniska studier
LundKliniska studier

Se fler →