Regulatory Affairs

Styrelse

Ordförande– Alexandra Palmqvist, Mylan AB, alexandra.palmqvist@mylan.se
Ledamot – Marianne Andersson, AstraZeneca R&D, marianne.andersson@astrazeneca.com
Ledamot – Eva Ågren, McNeil AB, eagren@its.jnj.com
Ledamot – Ifeoma Asiegbu, , MSD (Sweden) AB, ifeoma.asiegbu@merck.com
Ledamot – Helena Björkman, Pharma Relations AB, helena.bjorkman@pharmarelations.se
Ledamot – Sofia Pedersen
Ledamot – Celia Rosenberg, Moberg Pharma AB, celia.rosenberg@mobergpharma.se
Ledamot – Cecilia Yhrefors, Pfizer AB, cecilia.yhrefors@pfizer.com

Adjungerad – Sylvia Packham, Läkemedelsakademin, sylvia.packham@lakemedelsakademin.se

Valberedning

Sammankallande – Lisa Lindholm, Ipsen AB, lisa.lindholm01@gmail.com
Ledamot – Nora Sjödin, BioArctic AB, Nora.Sjodin@bioarctic.se
Ledamot – Linda Briones Rosenquist, Scientific Solutions, liolsson@hotmail.se

Kontakt

Ordförande: Alexandra Palmqvist alexandra.palmqvist@mylan.se

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
22 jan 2019jan
22
Ett europeiskt perspektiv på strukturerad läkemedelsinformation – hur påverkar det oss?
Läkemedelsinformation
StockholmLäkemedelsinformation
30 jan 2019jan
30
Kombinationsprodukter – det bästa av två världar
Regulatory Affairs
StockholmRegulatory Affairs
31 jan 2019jan
31
Kombinationsprodukter – det bästa av två världar
Regulatory Affairs
MalmöRegulatory Affairs

Se fler →