Regulatory Affairs

Styrelse

Ordförande – Alexandra Palmqvist, Avia Pharma AB, alexandra.palmqvist@aviapharma.se
Ledamot – Marianne Andersson, AstraZeneca R&D, marianne.andersson@astrazeneca.com
Ledamot – Eva Ågren, McNeil AB, eagren@its.jnj.com
Ledamot – Ifeoma Asiegbu, , MSD (Sweden) AB, ifeoma.asiegbu@merck.com
Ledamot – Helena Björkman, Pharma Relations AB, helena.bjorkman@pharmarelations.se
Ledamot – Sofia Pedersen, Trimb Healthcare AB, pedersen.sofia@gmail.com
Ledamot – Celia Rosenberg, Moberg Pharma AB, celia.rosenberg@mobergpharma.se
Ledamot – Eva Lilienberg, Kapitel tre AB, eva.lilienberg@gmail.com
Ledamot – Henrik Fant, Scientific Solutions Scandinavia AB, henrik.fant@gmail.com

Adjungerad – Sandra Trost, sandra.trost@lakemedelsakademin.se

Valberedning

Sammankallande – Lisa Lindholm, Ipsen AB, lisa.lindholm01@gmail.com
Ledamot – Heléne Blid Söderlund, GSK Consumer Healthcare, hblid@hotmail.se
Ledamot – Linda Briones Rosenquist, Scientific Solutions, liolsson@hotmail.se

Kontakt

Ordförande: Alexandra Palmqvist alexandra.palmqvist@aviapharma.se

Kalendarium

Apotekarsocietetens aktuella aktiviteter

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
1 sep
2021
sep
01
Jubileum – Apotekarsocieteten 50 år! Online
Online
16 sep
2021
sep
16
IF:s stiftelses 50-årsjubileum, Online
Online
16 sep
2021
sep
16
IF:s stiftelses 50-årsjubileum Wallingatan 26 A
Stockholm