Regulatory Affairs

Styrelse

Ordförande – Alexandra Palmqvist, Mylan AB, alexandra.palmqvist@mylan.se
Ledamot – Marianne Andersson, AstraZeneca R&D, marianne.andersson@astrazeneca.com
Ledamot – Eva Ågren, McNeil AB, eagren@its.jnj.com
Ledamot – Ifeoma Asiegbu, , MSD (Sweden) AB, ifeoma.asiegbu@merck.com
Ledamot – Helena Björkman, Pharma Relations AB, helena.bjorkman@pharmarelations.se
Ledamot – Sofia Pedersen
Ledamot – Celia Rosenberg, Moberg Pharma AB, celia.rosenberg@mobergpharma.se
Ledamot – Cecilia Yhrefors, Pfizer AB, cecilia.yhrefors@pfizer.com

Adjungerad – Sandra Trost, Läkemedelsakademin, sandra.trost@lakemedelsakademin.se
Adjungerad – Johanna Bergfeldt, Studeranderepresentant Uppsala Universitet, j_bergfeldt92@hotmail.com

Valberedning

Sammankallande – Lisa Lindholm, Ipsen AB, lisa.lindholm01@gmail.com
Ledamot – Nora Sjödin, BioArctic AB, Nora.Sjodin@bioarctic.se
Ledamot – Linda Briones Rosenquist, Scientific Solutions, liolsson@hotmail.se

Kontakt

Ordförande: Alexandra Palmqvist alexandra.palmqvist@mylan.se

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
29 maj
2019
maj
29
After work Närke-Värmlandskretsen
Närkes-Värmlands krets
ÖrebroNärkes-Värmlands krets
4 jun
2019
jun
04
Klok antibiotikabehandling av vanliga infektioner i öppenvård
Öppenvårdsfarmaci
StockholmÖppenvårdsfarmaci
4 jun
2019
jun
04
Klok antibiotikabehandling av vanliga infektioner i öppenvård
Öppenvårdsfarmaci
ONLINEÖppenvårdsfarmaci