Medicinteknik

Styrelse

Ordförande – Micael Johansson, NIMIO AB, Stockholm, micael.johansson@nimio.se
Läs mer om Micael på LinkedIn

Vice ordförande – Ulf Ellerfelt, Nordic Regulatory Consultants, Vattholma, ulf.ellerfelt@gmail.com
Läs mer om Ulf på LinkedIn
Ledamot – Peter Landvall, Cellwell, Stockholm, cellwell@medteq.se
Läs mer om Peter på LinkedIn
Ledamot – Ann-Catrin Pettersson, Mölnlycke Health Care, Göteborg, ann-catrin.petersson@molnlycke.com
Läs mer om Ann-Catrin på LinkedIn
Ledamot – Karl-Gustav Strid, K G Strid AB, Karlstad, kgstridab@gmail.com
Läs mer om Karl-Gustav på LinkedIn
Ledamot – Peter Löwendahl, Elekta, Stockholm, peter@lowendahl.eu
Läs mer om Peter på LinkedIn
Ledamot – Erik Mårtensson Djäken, Innovationsplattformen, Västra Götalandsregionen, Göteborg, erik.martensson.djaken@vgregion.se
Läs mer om Erik på LinkedIn
Ledamot – Elin Karlberg, Läkemedelsverket, Uppsala, elin.karlberg@gmail.com
Läs mer om Elin på LinkedIn
Ledamot – Mats Ohlsson, MT Advisor, Färjestaden, mats.ohlson@mtadvisor.se
Läs mer om Mats på LinkedIn
Adjungerad – Hanna Rickberg, Utbildningsledare, Läkemedelsakademin, Stockholm, hanna.rickberg@lakemedelsakademin.se
Läs mer om Hanna på LinkedIn

Kontakt

Micael Johansson, ordförande
micael.johansson@nimio.se

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
20 nov
2019
nov
20
INSTÄLLD! Digitala specialistkliniker – vad är det? (Online)
Läkemedelsinformation
ONLINELäkemedelsinformation
20 nov
2019
nov
20
Årsmöte för Västra kretsen med tillhörande seminarium om Service- och signalhundar
Västra kretsen
GöteborgVästra kretsen
20 nov
2019
nov
20
INSTÄLLD! Digitala specialistkliniker – vad är det?
Läkemedelsinformation
StockholmLäkemedelsinformation