Medicinteknik

Styrelse

Ordförande – Micael Johansson, NIMIO AB, Stockholm, micael.johansson@nimio.se
Läs mer om Micael på LinkedIn

Vice ordförande – Ulf Ellerfelt, Nordic Regulatory Consultants, Vattholma, ulf.ellerfelt@gmail.com
Läs mer om Ulf på LinkedIn
Ledamot – Peter Landvall, Cellwell, Stockholm, cellwell@medteq.se
Läs mer om Peter på LinkedIn
Ledamot – Ann-Catrin Pettersson, Mölnlycke Health Care, Göteborg, ann-catrin.petersson@molnlycke.com
Läs mer om Ann-Catrin på LinkedIn
Ledamot – Karl-Gustav Strid, K G Strid AB, Karlstad, kgstridab@gmail.com
Läs mer om Karl-Gustav på LinkedIn
Ledamot – Peter Löwendahl, Elekta, Stockholm, peter@lowendahl.eu
Läs mer om Peter på LinkedIn
Ledamot – Erik Mårtensson Djäken, Innovationsplattformen, Västra Götalandsregionen, Göteborg, erik.martensson.djaken@vgregion.se
Läs mer om Erik på LinkedIn
Ledamot – Elin Karlberg, Läkemedelsverket, Uppsala, elin.karlberg@gmail.com
Läs mer om Elin på LinkedIn
Ledamot – Mats Ohlsson, MT Advisor, Färjestaden, mats.ohlson@mtadvisor.se
Läs mer om Mats på LinkedIn

Adjungerad – Hanna Rickberg, Utbildningsledare, Läkemedelsakademin, Stockholm, hanna.rickberg@lakemedelsakademin.se
Läs mer om Hanna på LinkedIn

Valberedning

Sammankallande – Patrik Hidefjäll, p.hidetech@gmail.com

Ledamot – Wing Cheng, wing.cheng74@gmail.com
Ledamot – Sven Burman, svenburman@hotmail.com

Kontakt

Micael Johansson, ordförande
micael.johansson@nimio.se

Kalendarium

Apotekarsocietetens aktuella aktiviteter

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
4 nov
2020
nov
04
The 4th Annual Nordic precision medicine forum co-located with Nordic AI in medicine and healthcare forum
2Stockholm
7 dec
2020
dec
07
IF:s stiftelses 50-årsjubileum
Stockholm
24 okt
2021
okt
24
HUPO World Congress 2021 Stockholm
5Stockholm