Medicinteknik

Styrelse

Ordförande – Micael Johansson, MEDQURE, Stockholm, micael.johansson@medqure.se
Läs mer om Micael på LinkedIn

Ledamot – Peter Landvall, Cellwell, Stockholm, cellwell@medteq.se
Läs mer om Peter på LinkedIn
Ledamot – Ann-Catrin Pettersson, Mölnlycke Health Care, Göteborg, ann-catrin.petersson@molnlycke.com
Läs mer om Ann-Catrin på LinkedIn
Ledamot – Karl-Gustav Strid, K G Strid AB, Karlstad, kgstridab@gmail.com
Läs mer om Karl-Gustav på LinkedIn
Ledamot – Peter Löwendahl, Hoff&Löwendahl, Knivsta, peter@lowendahl.eu
Läs mer om Peter på LinkedIn
Ledamot – Erik Mårtensson Djäken, Innovationsplattformen, Västra Götalandsregionen, Göteborg, erik.martensson.djaken@vgregion.se
Läs mer om Erik på LinkedIn
Ledamot – Elin Karlberg, Läkemedelsverket, Uppsala, elin.karlberg@gmail.com
Läs mer om Elin på LinkedIn
Ledamot – Mats Ohlson, MT Advisor, Färjestaden, mats.ohlson@mtadvisor.se
Läs mer om Mats på LinkedIn
Ledamot – Judith Kairies, Plantvision, Kista, judith.kairies@gmail.com

Adjungerad – Samira Mobarke, Utbildningsledare, Läkemedelsakademin, Stockholm, samira.mobarke@lakemedelsakademin.se

Valberedning

Sammankallande – Patrik Hidefjäll, p.hidetech@gmail.com

Ledamot – Wing Cheng, wing.cheng74@gmail.com
Ledamot – Sven Burman, svenburman@hotmail.com

Kontakt

Micael Johansson, ordförande
micael.johansson@medqure.se

Kalendarium

Apotekarsocietetens aktuella aktiviteter

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
1 sep
2021
sep
01
Jubileum – Apotekarsocieteten 50 år! Wallingatan 26 A
Stockholm
1 sep
2021
sep
01
Jubileum – Apotekarsocieteten 50 år! Online
Online
16 sep
2021
sep
16
IF:s stiftelses 50-årsjubileum, Online
Online