Tillverkning och kvalitetssäkring

Sektionen för tillverkning och kvalitetssäkring

Styrelse

Ordförande – Per Nilsson, Galderma, per.nilsson@galderma.com
Vice ordförande – Anne Fladvad, Karo Pharma AB, a.fladvad@telia.com
Ledamot – Alexandros Tsogias, Fresenius Kabi AB, alexandros.tsogias@fresenius-kabi.com
Ledamot – Barbro Åström, Bioglan, barbro.astrom@bioglan.se
Ledamot – Mikael Meisingseth, Recipharm Uppsala AB, mikael.meisingseth@kemwell.se
Ledamot – Malin Claesson, AstraZeneca, malin.claesson@astrazeneca.com
Ledamot – Tor Gråberg, AstraZeneca, tor.graberg@astrazeneca.com

Adjungerad – Anna Lundin, Läkemedelsakademin, anna.lundin@lakemedelsakademin.se

 

Valberedning

Sammankallande – Staffan Widengren, Recipharm AB, staffan.widengren@recipharm.com
Ledamot – Åsa Brümmer, AstraZeneca, asa.bruemmer@astrazeneca.com
Ledamot – Lena Carlsson Nordh, AstraZeneca AB, Lena.Carlsson-Nordh@astrazeneca.com

Kontakt

Per Nilsson, ordförande

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
22 jan
2020
jan
22
Seminarium: Service-och signalhundar
Norra Mälarkretsen
UppsalaNorra Mälarkretsen
23 jan
2020
jan
23
Biomarkörer vid kronisk smärta
Läkemedelsanalys
StockholmLäkemedelsanalys
23 jan
2020
jan
23
Restnoteringar på apotek, orsaker och konsekvenser nationellt och lokalt
Västra kretsen
Västra kretsen