Tillverkning och kvalitetssäkring

Sektionen för tillverkning och kvalitetssäkring

Styrelse

Ordförande – Per Nilsson, Galderma, per.nilsson@galderma.com
Vice ordförande – Anne Fladvad, Karo Pharma AB, anne.fladvad@karopharma.se
Ledamot – Alexandros Tsogias, Fresenius Kabi AB, alexandros.tsogias@fresenius-kabi.com
Ledamot – Barbro Åström, QPharma AB, barbro.astrom@qpharma.com
Ledamot – Mikael Meisingseth, Recipharm Uppsala AB, mikael.meisingseth@kemwell.se
Ledamot – Malin Claesson, AstraZeneca, malin.claesson@astrazeneca.com
Ledamot – Tor Gråberg, AstraZeneca, tor.graberg@astrazeneca.com
Adjungerad – Monika Jensen, Frans Schartaus Handelsinstitut, monika.jensen@stockholm.se
Adjungerad – Lisa Johansson, Studerande representant Uppsala Universitet, 94lisajohansson@gmail.com
Adjungerad – Sylvia Packham, Läkemedelsakademin,  sylvia.packham@lakemedelsakademin.se

Adjungerad – Louise Sundqvist, Studerande representant Uppsala Universitet, louise_sundqvist@hotmail.com

Valberedning

Sammankallande – Staffan Widengren, Recipharm AB, staffan.widengren@recipharm.com
Ledamot – Åsa Brümmer, AstraZeneca, asa.bruemmer@astrazeneca.com
Ledamot – Lena Carlsson Nordh, AstraZeneca AB, Lena.Carlsson-Nordh@astrazeneca.com

Kontakt

Per Nilsson, ordförande

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
22 jan 2019jan
22
Ett europeiskt perspektiv på strukturerad läkemedelsinformation – hur påverkar det oss?
Läkemedelsinformation
StockholmLäkemedelsinformation
30 jan 2019jan
30
Kombinationsprodukter – det bästa av två världar
Regulatory Affairs
StockholmRegulatory Affairs
31 jan 2019jan
31
Kombinationsprodukter – det bästa av två världar
Regulatory Affairs
MalmöRegulatory Affairs

Se fler →