Farmakognosi

Styrelse

Ordförande – Camilla Eriksson, Uppsala Universitet, camilla.eriksson@fkog.uu.se

Ledamot – Sonny Larsson, Giftinformationscentralen, sonny.larsson.phd@gmail.com
Ledamot – Erik Jacobsson, Uppsala Universitet, erik.jacobsson@fkog.uu.se
Ledamot – Nils-Otto Ahnfelt, nilsotto.ahnfelt@gmail.com
Ledamot – Håkan Andersson, hakan.andersson@ki.se
Ledamot – Ulf Göransson, Uppsala Universitet, ulf.goransson@fkog.uu.se
Ledamot – Luke Robertson, luke.robertson@farmbio.uu.se

Adjungerad – Maria Mårfält, Läkemedelsakademin, maria.marfalt@lakemedelsakademin.se

Valberedning

Sammankallande – Lars Bohlin, Uppsala Universitet, lars.bohlin@ik.uu.se
Ledamot – Erika Svedlund, Läkemedelsverket, erika.svedlund@me.com
Ledamot – Robert Burman, Läkemedelsverket, rob.burman@gmail.com

Kontakt

Ordförande: Camilla Eriksson, Uppsala Universitet, camilla.eriksson@fkog.uu.se

Kalendarium

Apotekarsocietetens aktuella aktiviteter

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
25 aug
2022
aug
25
Patientrekrytering i kliniska studier – hur tar vi oss framåt?
Kliniska studier
1StockholmKliniska studier
25 aug
2022
aug
25
Via zoom, Patientrekrytering i kliniska studier – hur tar vi oss framåt?
Kliniska studier
1DigitaltKliniska studier
31 aug
2022
aug
31
Via Zoom, Dopningskontroll och missbruksanalys
Läkemedelsanalys
OnlineLäkemedelsanalys