Sydöstra kretsen

Styrelse

Ordförande – Magnus Munge, Landstinget Kronoberg, Växjö,
 magnus.munge@kronoberg.se
Vice ordförande – Anders Larsson, Apoteksgruppen, Apoteket Hjorten, Borgholm,
 anders.larsson@apoteksgruppen.se
Sekreterare – Emma Lundgren, Växjö
, lundgren83@gmail.com
Kassör – Mari-Mall Winner, Sjukhusapoteket, Kalmar
, kal.mar.winner@gmail.com
Kretsstudieledare  – Henry Andersson, Vårdapoteket Måsen, Växjö
, heanhem@home.se
Ledamot – Kristian Aranäs, Apoteket Hjorten, Borgholm
, kristian.aranas@apoteksgruppen.se
Ledamot – Christer Berg, Växjö
, christer.berg@lnu.se
Ledamot – Marie Larsson, Apoteket Snäckan, Ronneby, 
marie.larsson@apoteket.se
Ledamot – Cecilia Nordquist, Växjö,
 cecilia.nordquist@minpost.nu

Valberedning

Sammankallande – Margareta Munge, Växjö
, margareta.munge@apoteket.se
Ledamot – Ingrid Pettersson, Apoteket Lejonet, Vetlanda,
 ingrid.k.pettersson@apoteket.se
Ledamot – Karin Johansson, Växjö

Kontakt

Magnus Munge, Ordförande
magnus.munge@kronoberg.se

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
18 dec 2018dec
18
GDPR – Vad gäller för kliniska studier och den enskilda patienten?
Kliniska studier
StockholmKliniska studier
18 dec 2018dec
18
GDPR-Vad gäller för kliniska studier och den enskilda patienten? Göteborg
Kliniska studier
GöteborgKliniska studier
30 jan 2019jan
30
Kombinationsprodukter – det bästa av två världar
Regulatory Affairs
StockholmRegulatory Affairs

Se fler →