Stockholmskretsen

Styrelse

Ordförande – Jessica Ridell, Hägersten, jessicaa.r@live.com
Ledamot – Anna Eriksson, Bromma,
 Apotekstjänst, eriksson.anna65@gmail.com
Ledamot
 – Claes Jagensjö, Jagensjö Pharma Consulting, Stockholm, 
claes.jagensjo@telia.com
Ledamot – Pia Frisk, Vallentuna, pia.frisk@farmbio.uu.se
Ledamot – Anna Olsson, Swedish Orphan Biovitrum AB, anna.olsson@sobi.com
Ledamot – Erika Larsson, erika.larsson69@gmail.com
Ledamot – Hanna Justad, Stockholms Sjukhem, hanna.justad@stockholmssjukhem.se
Ledamot – Birgitta Elfsson, Södersjukhuset AB, birgitta.elfsson@gmail.com

Valberedning

Sammankallande – Mats Thoring, Hägersten, mats.thoring@bayer.com

Kontakt

Ordförande: Jessica Ridell, jessicaa.r@live.com

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
27 feb 2019feb
27
Extemporeläkemedel – APL
Västgötakretsen
SkövdeVästgötakretsen
28 feb 2019feb
28
Från idé till poster – tips för bättre projekt inom praktisk farmaci
Skånska kretsen
LundSkånska kretsen
28 feb 2019feb
28
The International Year of the Periodic Table, IYPT2019 A Common Language for Science
Stockholm

Se fler →