Stockholmskretsen

Styrelse

Ordförande – Jessica Ridell, Hägersten, jessicaa.r@live.com
Ledamot – Anna Eriksson, Bromma,
 Apotekstjänst, eriksson.anna65@gmail.com
Ledamot
 – Claes Jagensjö, Jagensjö Pharma Consulting, Stockholm, 
claes.jagensjo@telia.com
Ledamot – Pia Frisk, Vallentuna, pia.frisk@farmbio.uu.se
Ledamot – Anna Olsson, Swedish Orphan Biovitrum AB, anna.olsson@sobi.com
Ledamot – Erika Larsson, erika.larsson69@gmail.com
Ledamot – Hanna Justad, Stockholms Sjukhem, hanna.justad@stockholmssjukhem.se
Ledamot – Birgitta Elfsson, Södersjukhuset AB, birgitta.elfsson@gmail.com

Valberedning

Sammankallande – Mats Thoring, Hägersten, mats.thoring@bayer.com

Kontakt

Ordförande: Jessica Ridell, jessicaa.r@live.com

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
25 apr
2019
apr
25
Bästa patientstöd 2018 Hälsoaktiv – Aktivering och livsstil vid typ 2 diabetes
Läkemedelsinformation
StockholmLäkemedelsinformation
27 apr
2019
apr
27
Ytterby gruva – Historical landmark
Ytterby
29 apr
2019
apr
29
Immunonkologi
Närkes-Värmlands krets
ÖrebroNärkes-Värmlands krets