Stockholmskretsen

Styrelse

Ordförande – Jessica Ridell, Hägersten, jessicaa.r@live.com
Ledamot – Anna Eriksson, Bromma,
 Apotekstjänst, eriksson.anna65@gmail.com
Ledamot
 – Claes Jagensjö, Jagensjö Pharma Consulting, Stockholm, 
claes.jagensjo@telia.com
Ledamot – Pia Frisk, Vallentuna, pia.frisk@farmbio.uu.se
Ledamot – Anna Olsson, Swedish Orphan Biovitrum AB, anna.olsson@sobi.com
Ledamot – Erika Larsson, erika.larsson69@gmail.com
Ledamot – Hanna Justad, Stockholms Sjukhem, hanna.justad@stockholmssjukhem.se
Ledamot – Birgitta Elfsson, Södersjukhuset AB, birgitta.elfsson@gmail.com

Valberedning

Sammankallande – Mats Thoring, Hägersten, mats.thoring@bayer.com

Kontakt

Ordförande: Jessica Ridell, jessicaa.r@live.com

Aktuella aktiviteter

Kalendarium

Datum Datum Aktivitet Dagar Plats / Ort Sektion / Krets
11 dec
2019
dec
11
Inbjudan till nätverksträff i Sektionen för Regulatory Affairs
Regulatory Affairs
LundRegulatory Affairs
11 dec
2019
dec
11
Årsmöte för Norra Mälarkretsen med tillhörande ostprovning
Uppsala
12 dec
2019
dec
12
Vem var Brännvinskungen LO Smith? Traditionsenligt Glöggmingel!
Farmaci- och läkemedelshistoria
StockholmFarmaci- och läkemedelshistoria