Närkes-Värmlands krets
Närkes-Värmlands krets är en av Apotekarsocietetens elva kretsar.
 
                         
							Evenemang på närort!
Kretsens styrelse arrangerar föreläsningar, kurser, studiebesök och sociala aktiviteter för medlemmar och andra yrkesverksamma inom läkemedelsområdet. Aktiviteterna är mestadels gratis för medlemmarna.
Bli medlem i kretsen där du bor så får du mer information om lokala aktiviteter samt blir delaktig i ett nätverk av olika kompetenser inom läkemedelsområdet och kan vara med och påverka utvecklingen.
Styrelse
 
																Hans Kjellsson
									Krets Närke-Värmland, vice ordförande								 
																Hugo Nilsson
									Krets Närke-Värmland, ledamot								 
																Sara Fors
									Krets Närke-Värmland, ledamot								 
																Stefan Wallén
									Närke-Värmlands krets, Doktorand- och studerandeansvarig								Valberedning
Sammankallande – Stefan Lycken
Ledamot – Eva Wallén
 
							Evenemang
Kretsen anordnar varje år flera evenemang som är kopplade till vår verksamhet. Här kan du klicka dig vidare till alla kommande event som kretsen kommer anordna.
Se kretsens evenemang| Vill du engagera dig i kretsen?Apotekarsocieteten är en medlemsorganisation och vill ha aktiva medlemmar. Medlemmar gör allt ifrån att engagera sig i sakfrågor till att anordna evenemang. 
 | 
