|        In English In English



Skriv ut sidans innehåll
Styrelse och valberedning - Läkemedelsinformation


Styrelse   
 

Ordförande


Görel Skogsmo, Pfizer AB
gorel.skogsmo@pfizer.com

Vice ordförande
Kristina von Sydow
kristina.vonsydow@lif.se

Ledamot
Bo Claesson, SKL
bo.claesson@skl.se

Ledamot


Linnea Johansson, ICA Sverige AB
linnea.johansson@ica.se

Ledamot
Margareta Söderström, Apoteket AB
margareta.soderstrom@apoteket.se

Ledamot
Mårten Forrest
marten.forrest@mpa.se

Ledamot


Sara Andersson, Uppsala universitet
sara.andersson@farmaci.uu.se

Ledamot
Madelen Domajnko
madelen.domajnko@inera.se

Studentrepresentant


Sebastian Axelsson
Sebastian@sebastianism.se

Adjungerad


Petra Hedbom, Apotekarsocieteten
petra@lakemedelsvarlden.se

Adjungerad
Anders Pesula, Läkemedelsakademin
anders.pesula@lakemedelsakademin.se

                              
                                                

Valberedning

Sammankallande    Åsa Schelin, Stockholms läns landsting
                             asa.schelin@sll.se 

Ledamot                Anette Hasselgren, Reformklubben
                             anette.hasselgren@reformklubben.com

 

 


Sidansvarig: hemsidan@apotekarsocieteten.se
Senast ändrad: 2014-07-08


Apotekarsocieteten
Box 1136, 111 81 Stockholm. Besöksadress: Wallingatan 26 A
Telefon vxl: +46-(0)8-723 50 00 Fax: +46-(0)8-20 55 11
Epost:info@apotekarsocieteten.se